Reklama
Obrázek k článku Rolling Stones točí nové album. Hostovat na něm budou Beatles
| Honza Vedral | Foto: Scott Robert Ritchie, J. Bouquet, Profimedia, koláž: Headliner

Rolling Stones točí nové album. Hostovat na něm budou Beatles

Mem, který koloval internetem po úmrtí Charlieho Wattse se možná stane realitou. Žijící členové Beatles – tedy rytmická sekce Paul McCartney a Ringo Starr- se podle zpráv amerického tisku propojila s někdejšími rivaly z Rolling Stones.

Reklama
Reklama

Se zprávou potvrzenou z několika zdrojů přišel server Variety. Ringo Starr a Paul McCartney podle něj budou hostovat na zatím neoznámeném studiovém albu, na němž v těchto dnech pracují The Rolling Stones. K nahrávání s členy Beatles mělo dojít někdy v uplynulých týdnech v Los Angeles. teď je jen otázkou, zda nabrané party na hotové album skutečně "projdou". 

Očekávání jsou velka., Producentem nahrávky bude vyhledávaný Andrew Watt, tedy stejný člověk, který stojí za úspěšnou a kritiky chválenou letošní deskou Iggyho Popa nebo loňskou sólovkou Eddieho Veddera z Pearl Jam. Za svou práci na posledním albu Ozzyho Osbourna Patient Number 9 získal letos cenu Grammy v kategorii Nejlepší rockové album. Paul McCartney o něm v nedávném rozhovoru prohlásil, že „je to zajímavý chlapík a zažili jsme spolu srandu.“

Ze zpráv není jasné, zda se oba slavní Beatlové s Rolling Stones spojili v jedné písni, nebo budou hrát každý v jiné. Stoprocentní samozřejmě není ani to, zda se pořízené nahrávky dostanou do finálního mixu. Album, které by mělo být první nahrávkou s novými písněmi od Rolling Stones od jejich alba A Bigger Bang z roku 2005, je podle amerických médií právě ve fázi mixu, kdy nahrané stopy dostávají finální podobu.

Mick Jagger a Keith Richards o natáčení nového alba v náznacích mluví už několik let. Nahrávání probíhalo mimo jiné i na Jamajce, kde Jagger podle svého spoluhráče natočil bezpočet zpěvů. Poslední zatím zveřejněnou novou písní Rolling Stones ale zůstává jejich temná covidová píseň, kterou nazvali Living In A Ghost Town.

Na novém albu Rolling Stones by se měli fanoušci dočkat i nahrávek od původního bubeníka Charlieho Wattse. „Řeknu to takhle,“ poznamenal Keith Richards po spoluhráčově odchodu. „Charlieho Wattse jste neslyšeli naposled,“ potvrdil, že Watts před svou smrtí stihnul nabubnovat několik písniček.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama