Reklama
Obrázek k článku „Píšeme novou hudbu“. Brian May napíná fanoušky Queen
| Lukáš Rešl | Foto: Press

„Píšeme novou hudbu“. Brian May napíná fanoušky Queen

Kytarista legendární rockové formace se nechal slyšet, že by Queen mohli vydat nové písně – třicet let po vydání poslední desky Made in Heaven. Společně s Rogerem Taylorem prý „neustále píší“ a vymýšlí nápady.

Reklama
Reklama

S informací přišel britský časopis Mojo, kterému Brian May poskytl rozhovor. V něm sedmasedmdesátiletá kytarová ikona mimo jiné odpovídala na otázku ohledně možného nového materiálu Queen, tedy již bez hlasu Freddieho Mercuryho.

„Myslím, že by se to mohlo stát… Já i Roger neustále píšeme, přicházíme s nápady a děláme věci v našich studiích. Možná mám teď dokonce před sebou zárodek písně pro Queen. Jde jen o to, jestli ten nápad dospěje nebo ne. Záleží na tom, jestli to semínko může vyrůst,“ přirovnal May novou tvorbu k botanické práci. Navázal tak na obdobné vyjádření právě Rogera Taylora, který v minulém roce pro magazín Uncut řekl: „Pokud budeme cítit, že máme dobrý materiál, tak proč ne?“.

Pokud by se skutečně Queen rozhodli po třiceti letech vydat další řadovou desku, byla by to již jejich šestnáctá v pořadí. Doposud poslední Made In Heaven vyšla v roce 1995 – čtyři roky po smrti Freddieho Mercuryho, který se na ní ještě stačil autorsky podílet.

V roce 2023 May prozradil, že Queen „něco málo“ zkoušeli s Adamem Lambertem, který se skupinou od roku 2011 vystupuje jako zpěvák. Vydání nových Queen s hlasem Lamberta by však kapele muselo dávat jasný smysl. „Muselo by to být něco tak výjimečného, abychom měli pocit, že to chceme pustit ven,“ prohlásil May podle magazínu NME.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama